S mistryní – učitelkou Dot Po

Jak už to tak v životě chodí, člověk věnuje více času tomu, co ho trápí, aby našel řešení. Ne jinak tomu bylo u mě. K práci maséra, terapeuta a trenérské činnosti mě přivedly osobní zdravotní problémy, které naše medicína řešila omezeně a pro mě neefektivně. Začal jsem proto hledat odpovědi sám. Nejdříve v časopisech a knihách a poté začal jezdit po kurzech, následně zkoušel praktikovat na svých nejbližších a známých to co jsem se naučil a v roce 2004 otevřel svoji první vlastní  “ordinaci”. Touha po znalostech a umění pomoci s přibývajícími životními příběhy a problémy mých klientů stále rostla a trvá dodnes.

S přibývajícími léty konání této služby si uvědomuji, že tato cesta je celoživotní dílo, které obnáší neustálou práci na sobě samém a jehož cílem je služba světu.

Bojová umění jsem provozoval od mládí, perfektní průpravou mi byla sportovní gymnastika od raného dětství. Kung-fu jsem obdivoval nejdříve jako televizní divák, později jako adept různých stylů bojových umění a sportů od juda, karate, kickboxu, aikida, shaolinského kung fu, Bagua Zhang, XingYi, Muay Thai a mma.
Jsem zastánce celistvého bojového umění, tj. pochopení nejen boje, ale i tradic a filozofie

Od roku 1999 (do dnes) navštěvuji svého učitele Taiji Quan Zdeňka Kurfürsta. Taiji nejen že se stalo součástí mého života, ale perfektně doplňuje masérské řemeslo a umožňuje mi znovu nabytí psychických i fyzických sil, je pro mě obrovským životním přínosem, hnací silou a naplněním. Jsem přesvědčen o tom, že rozvíjí člověka celostně, proto jsem ho v roce 2004 začal vyučovat.

Od roku 2014 vyučuji Taiji ve Frenštátě pod Radhoštěm.

MOTTO:

Smyslem života není jen o tom být šťastný,

je to něco víc,

člověk má být užitečný

aby nežil nadarmo.